wybierz

Kurtka Roma Evo

scigacz.pl pisze:

Waga w pełni wyposażonej kurtki wynosi około 2 kg, co wydaje się być rozsądnym wynikiem. Podczas uzbrajania kurtki w podpinkę docenimy dwa guziczki (jeden czerwony, drugi czarny) wskazujące w jakiej pozycji jej rękawy powinny zostać połączone z rękawami kurtki. Pozwoli to uniknąć ich zawinięcia – taka mała rzecz, a cieszy.

Zastosowane w kurtce protektory łokci, barków i pleców YF są elastyczne, dzięki czemu dobrze dopasowują się do ciała, nie uciskają, ani nie uwierają. W odpowiednim zaadaptowaniu kurtki do naszej sylwetki pomagają paski regulacyjne na ramionach i przedramionach, które zapobiegną również niekontrolowanemu przesunięciu się ochraniaczy w razie wypadku.

Duże siatkowe panele świetnie sprawdzają się w trakcie jazdy w upalne dni. Nawet stojąc na światłach, przy delikatnym podmuchu wiatru można odczuć cielesny błogostan.

Przez ostatnie kilka miesięcy użytkowania z kurtką nie działo się nic niepokojącego. Wszystkie szwy nadal pozostają w nienaruszonym stanie, podobnie jak zamki błyskawiczne oraz rzepy.

Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że model Roma Evo świetnie sprawdzi się podczas całosezonowego użytkowania zarówno w mieście jak i poza nim. Bez względu na to czy za oknem hula wiatr, żar leje się z nieba czy też niepokojąco pokrapuje, wystarczy chwila, aby z letniej, meshowej kurtki zrobić wersję odporną na zmieniającej się warunki atmosferyczne. Co tu dużo mówić – Modeka Roma Evo jest do granic uniwersalna, szczególnie biorąc pod uwagę jej cenę.

Pełny test: zobacz test na stronie scigacz.pl